Agatha Christie - Atsitikimas senoje pilyje (1994)

Agatha Christie - Atsitikimas senoje pilyje (1994)
Aprašymas
Agatha Christie - Atsitikimas senoje pilyje (1994)
Intriguojantis romanas, apie tai kaip įžvalgioji mis Marpl išnarplioja painų nusikaltimo kamuolį ir suranda tikruosius nusikaltėlius.

Agata Kristi (Agatha Christie) - pripažinta geriausia detektyvų rašytoja visame pasaulyje. Jos knygos išverstos daugiau nei į 45-ias kalbas. Pagal parduotų knygų skaičių ji nusileidžia tik Biblijai ir Šekspyrui.

Agatha Miller gimė 1890 metų rugsėjo penkioliktąją Anglijos miestelyje Torquay. 1914 metais ji ištekėjo už lakūno pulkininko Archibald Christie. Iki skyrybų (1928 metais) pora susilaukė dukters.

Per daugiau nei pusę amžiaus trukusią rašytojos karjerą Agata Kristi parašė 79 romanus ir trumpus pasakojimus. Taip pat autorė parašė daugiau nei tuziną įvairių pjesių, kurių viena - Pelėkautai (The Mousetrap), pirmą kartą suvaidinta Londone 1952 metų lapkričio 25-ąją - yra ilgiausiai besitęsiantis vaidinimas teatro istorijoje.

Agatos Kristi pirmasis romanas The Mysterious Affair at Styles (1920) buvo ir ekscentriškojo Belgo detektyvo Erkiulio Puaro (Hercule Poirot) atsiradimas. Puaro išsprendė 33 romanų ir daugiau nei tuzino trumpų istorijų mįsles. Paskutinė Agatos Kristi išleista knyga buvo Mieganti žmogžudystė (Sleeping Murder) (1976). Nuostabioji senutė Mis Džein Marpl (Miss Jane Marple) dalyvavo 12 romanų, kurių pirmasis buvo The Murder at the Vicarage (1930).

Agata Kristi parašė šešias romantiškas noveles, pasirašydama slapyvardžiu Mary Westmacott. Agata Kristi parašė ir keturias nedetektyvines knygas. Tarp jų - autobiografija ir įdomios archeologinės ekspedicijos, į kurias ji vyko su savo antruoju vyru Seru Max Mallowan, aprašymas.
Panašios knygos