Magnus Linton - Kokainas. Knyga apie tuos, kurie ji gamina 2016

Magnus Linton - Kokainas. Knyga apie tuos, kurie ji gamina 2016
Aprašymas
„Kokainas“ – tai unikali daugiasluoksnė knyga apie Kolumbiją, narkotikus ir smurtą. Rinkdamas medžiagą autorius užtruko bene dešimt metų, prireikė daugiau nei šimto pokalbių su kokos augintojais ir gamintojais, kontrabandininkais ir samdomais žudikais, policininkais ir politikais. Čia viskas susipynę. Kokainas – kolumbiečių prakeiksmas ir išsigelbėjimas. Jis yra skurstančiųjų pragyvenimo šaltinis, valdžios įrankis, daugelio įvykių priežastis ir pasekmė. Baltųjų miltelių istorija – ne tik prekeiviai ir vartotojai, kokainas – tai reiškinys, sistema ir politika.

Knygoje „Kokainas“ rašoma ir apie „kokaino karalių“ – vieną žiauriausių pasaulio nusikaltėlių Pablo Escobarą. Ironiška, bet jo fotografija iki šiol kaba šalia Kristaus atvaizdo nedideliuose nameliuose, kuriuos jis kadaise pastatė varganiems lūšnynų gyventojams. Kai jį nužudė, visas pasaulis manė, kad kokaino industrija ims byrėti. Tačiau jau 2006 m. šalyje buvo pagaminama šešis kartus daugiau baltųjų miltelių nei Escobaro laikais.

JAV skiria milijardus dolerių kovai su narkotikais. Naikinant kokos laukus, Kolumbijoje herbicidais purškiami atogrąžų miškai, žūsta rečiausios augalų ir gyvūnų rūšys. Daroma neatitaisoma žala gamtai, pasaulyje kyla karai, tačiau narkotikų paklausa ir pasiūla tik auga. Draudimai naudos nedavė. Ar narkotikų legalizavimas išspręstų šią problemą? Autorius vienareikšmių atsakymų nepateikia, jų teks ieškoti patiems.
Panašios knygos